Len si to predstavte. Je neskoré nedeľné popoludnie a vy rozmýšľate, ktorú LP platňu si prehrať. Máte priam stovky platní, ale neviete, ktorú si vybrať. Alebo chcete počúvať nejaký album, ale nepamätáte si, kto z vašich známych si ho požičal. 

Všetci sme už týmto prešli. Našťastie existujú aplikácie, ktoré vám pomôžu katalogizovať a spravovať vašu zbierku. Často sa stáva, že ako sa vaša kolekcia rozrastá, stratíte prehľad o detailoch, ako sú dátumy vydania, pôvodné tlače alebo repressy atď. Vďaka mobilným aplikáciám je teraz jednoduchšie uchovávať a vyhľadávať vašu zbierku alebo sa ňou pohybovať.

Tu sú niektoré z najlepších mobilných a webových aplikácií, ktoré vám pomôžu katalogizovať a spravovať vašu zbierku LP platní:

Discogs

Discogs je akýsi starý otec sveta vinylov. Funguje ako online trhovisko na nákup a predaj LP platní a CD. Webová stránka obsahuje najväčší počet informácií o diskografii takmer každého albumu vydaného v akejkoľvek forme. 

Okrem toho, že si môžete prezrieť zoznam skladieb, Discogs ponúka informácie o roku vydania alebo reedíciách, bootlegoch atď. Taktiež nájdete informácie o cene každého albumu.

Aplikácia Discogs na katalogizáciu vašich LP platní
Logo aplikácie Discogs

Unikátnym prínosom, ktorý Discogs ponúka, je spôsob, ako katalogizovať a spravovať vašu vlastnú zbierku vinylov. Umožňuje vyhľadávanie miliónov umelcov a albumov, ktoré si môžete pridať do svojej zbierky jednoduchým naskenovaním ich čiarového kódu. 

Discogs aplikácia vám taktiež dokáže navrhnúť platne na základe vašej existujúcej zbierky a informuje o najnovších udalostiach, umelcoch, albumoch a žánroch, ktoré obľubujete. 

Dostupné na iOS a Android

Disco FM

Aplikácia Disco FM ponúka unikátny spôsob prehľadávania vašej zbierky, nazývaný “crate digging”, kedy takpovediac prehrabávate svoje LP platne. Aplikácia vám umožňuje katalogizovať svoju zbierku LP platní pridávaním detailov manuálne alebo skenovaním čiarového kódu. 

Aplikácia Disco FM na katalogizáciu vašich LP platní
Logo aplikácie Logo aplikácie Disco FM

Unikátna funkcia, ktorú Disco FM ponúka, je okamžitý náhľad skladieb z nahrávky naskenovaním čiarového kódu. Po skenovaní vám ukáže skladby z iTunes a YouTube, ktoré môžete okamžite prehrať. Takto sa môžete rozhodnúť, či si chcete nahrávku kúpiť alebo nie.

Dostupné na platforme iOS

VinylWall

VinylWall je bezplatná aplikácia, ktorá vám pomáha spravovať zbierku nahrávok. Táto aplikácia je bez zbytočných príkras, ale funguje presne ako má. Taktiež používa inteligentné vyhľadávanie, ktoré ešte zjednodušuje správu vašej kolekcie. 

Aplikácia Vinyl Wall na katalogizáciu vašich LP platní
Logo aplikácie Logo aplikácie Vinyl Wall

Po vytvorení účtu na ich webe môžete synchronizovať svoju zbierku na všetkých zariadeniach. Aplikácia vám ponúka možnosť sledovať priateľov a ostatných zberateľov a vytvárať zoznamy pre budúce nákupy.

Dostupné na iOS a Android

MusicBuddy: Music Manager

MusicBuddy je známa aplikácia na správu albumov, ktorá vám umožňuje prístup do celej hudobnej zbierky. Má sympatické používateľské rozhranie a ponúka funkcie, ako je pridanie jediným klikom alebo skenovaním čiarových kódov. 

Logo aplikácie Logo aplikácie MusicBuddy
Logo aplikácie Logo aplikácie MusicBuddy

MusicBuddy umožňuje synchronizáciu celej knižnice medzi zariadeniami iOS prostredníctvom iCloud alebo Dropbox. Aplikácia taktiež podporuje veľké hudobné zbierky s viac ako 10 000 albumami.

MusicBuddy ponúka bezplatnú verziu aplikácie so všetkými funkciami Pro, ale obmedzenú na 50 albumov. S nákupom v aplikácii môžete odomknúť neobmedzený počet albumov.

Dostupné na iOS

Libib

Libib je webový katalogizačný systém, ktorý nie je obmedzený len na hudbu, ale umožňuje ukladať všetky vaše knihy, filmy a dokonca aj videohry. Po vytvorení účtu na Libib môžete pridať svoju mediálnu zbierku vyhľadávaním čísla ISBN (pre knihy) alebo kódu UPC. 

Logo aplikácie Logo aplikácie Libib
Logo aplikácie Logo aplikácie Libib

Libib webová stránka tiež umožňuje hromadné nahranie vašej zbierky v formáte CSV, čo uľahčuje presun väčšieho množstva dát. Celá knižnica je synchronizovaná na všetkých zariadeniach prepojených na váš účet. Libib aplikácia tiež poskytuje prehľadné štatistiky o vašej zbierke.

Libib ponúka bezplatný účet obmedzený na 5000 položiek, ako aj neobmedzený účet Pro. Bezplatný účet je určený pre osobné zbierky, zatiaľ čo verzia Pro je určená pre malé organizácie, školy a knižnice. Funkcie Pro zahŕňajú sledovanie obehu, e-mailové upozornenia a ponúka API pre vývojárov aplikácií.

Dostupné na iOS a Android

Záver

Existuje ešte mnoho ďalších aplikácií, ktoré ponúkajú podobné a ďalšie funkcie na správu vašej zbierky platní. Dajte nám vedieť, ktoré používate na správu svojej zbierky LP platní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *