Prečo práve vinylové platne? Možno to je otázka ktorú si mnohí kladiete. Počúvanie hudby z vinylu je jedinečné. Keď sme pred pár rokmi začínali s vinylom, vôbec sme nevedeli ako sa o naše postupne rozrastajúce sa zbierky starať. Hľadali sme odpovede na naše otázky na internete, ale väčšinou sa nachádzali na cudzojazyčných stránkach. Rozmýšľali sme, či tento problém riešime len my sami, alebo sa ním zaoberajú aj iní mladí fanúšikovia, ktorí sa dostali k LP platniam. Verím, že ostrieľaní HiFi fanúšikova majú svoje spôsoby, ako sa o svoje poklady starajú. Ale čo nastupujúca generácia? A tak sme začali uvažovať založiť Blog.

Tím Phono.sk na burze platní v Bratislave
Tím Phono.sk na burze platní v Bratislave

Túto otázku sme si zodpovedali postupne. Počas prvého roka pôsobenia nám prešli rukami stovky vinylových platní. Prišli sme na to, akým spôsobom sa o LP starať, čistiť ich a uskladňovať/odkladať správnym spôsobom. To bolo tým správnym impulzom k zhromažďovaniu ďalších informácií a spisovaniu postupov i zaujímavostí zo sveta vinylu. Bola by však škoda nechať si všetky tieto informácie pre seba.

Oné dôvody:

  • Na Slovensku ani v Čechách neexistuje žiaden blog ktorý by sa problematike LP platní venoval
  • Radi by sme sa podelili o naše nadobudnuté skúsenosti a zároveň sa opierali o fakty a odbornú literatúru
  • Gramo alebo inak povedané HiFi nie je plug&play, chce to trpezlivosť, precíznosť, cit a veľa nastavovania 🙂
  • Chceme podporiť diskusiu na tieto témy
  • Vytvoriť priestor venujúci sa platniam – na odľahčenie, relax a zábavu​

Takže smelo do toho! Rozdelili sme blog do niekoľkých kategórií. Radi by sme sa s vami delili o Novinky vo svete vinylu. Rovnako Starostlivosť, či Tipy, alebo netradičné Zaujímavosti. Rád by som dal do pozornosti aj sekciu Vinyl Ribs ktorá sa bude venovať vinylovým ripom. Kategórie budeme plniť postupne ako budeme rozširovať články a štruktúru blogu. Čítajte nás aj ďalej a dozviete sa viac, než len prečo sme sa rozhodli založiť Blog.

Autor Andrej Saxon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *