O vinyloch a o hudbe sa každý mesiac napíše veľké množstvo článkov a bolo by zbytočné každý pre náš blog prekladať. Preto sme sa rozhodli prinášať na konci mesiaca prehľad správ, o ktorých si myslíme, že by ste ich mali vidieť, vždy ako krátke zhrnutie správy s linkom na originálny článok alebo video. Je možné, že podobný článok nezverejníme každý mesiac, prípadne že v ňom budú staršie informácie ako len z aktuálneho mesiaca, ale sľubujeme, že to bude vždy zaujímavé čítanie. 

 

Albumy Deža Ursínyho čaká reedícia

V budúcom roku uplynie 45 rokov od vydania prvého albumu Deža Ursínyho. Pri tejto príležitosti vyjde prvá platňa, Provisorium, ktorá bude dostuplná v remastrovanej podobe v priebehu štyroch mesiacov.

Celý článok

 

Nová libra prehráva platne

Nová päť-librová polymérová bankovka bola uvedená do obehu v septembri. Okrem toho, že si za ňu môžete kúpiť novú platňu si ju ňou môžete aj prehrať.

Video

 

Prezidentova zostava

 V článku na portáli Architectural Digest, ponúkajúcom náhľad do súkromia amerického prezidenta v Bielom dome sa objavila aj fotografia prezidentovho gramofónu. Kto mu prvý povie, že by nemal mať reproduktory a gramofón na tom istom stole?

Celý článok


The Rolling Stones Mono Box Set

Box set obsahujúci mono verzie albumov Rolling Stones ”Sixties” teda albumov 60-tych rokov vyšiel koncom septembra, vydavateľom je spoločnosť  ABKCO. Set je možné zakúpiť  vo verzii 16 LP. Pod mono mastering sa podpísal ​Bob Ludwig. Cena za box set začína na 280€

Celý článok

 

Levitujúci gramofón

Prichádza netradičná novinka, levitujuci gramofón. Konštruktéri tvrdia, že vytvorili hnací systém, ktorý je unikátny od všetkých na trhu. Do predaja by sa mal dostať v auguste 2017. 

Celý článok

 

 

Autor phono

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *