O vinyloch a o hudbe sa každý mesiac napíše veľké množstvo článkov a bolo by zbytočné každý pre náš blog prekladať. Preto sme sa rozhodli prinášať na konci mesiaca tento raz štvrťroka prehľad správ, o ktorých si myslíme, že by ste ich mali vidieť, vždy ako krátke zhrnutie správy s linkom na originálny článok alebo video. Je možné, že podobný článok nezverejníme každý mesiac, prípadne že v ňom budú staršie informácie ako len z aktuálneho mesiaca, ale sľubujeme, že to bude vždy zaujímavé čítanie. 

 

Jeden z prvých českých rockerov Vlado Mišík oslávil 70. narodeniny

Spevák, skladateľ a gitarista Vladimír Mišík 8. marca 2017 oslávil 70. narodeniny. Od polovice 60. rokov patrí k najvýraznejším osobnostiam českej hudobnej scény.

Celý článok
 

 

Jukebox sa vracia

Firma Crosley sa rozhodla vrátiť k výrobe Jukeboxov. Do zariadenia sa zmestí 70 singlov. Hoci cenu firma Crosley zatiaľ ešte nezverejnila, odhaduje sa na 8000 eur. 

Celý článok
 

 

Najznámejšie albumy Mariána Vargu a Deža Ursinyho opäť vychádzajú na LP platniach

Dvojalbum Konvergencie už cestu z lisovne v Nemecku zvládol a obchodoch sa objavili prvé kusy. Celkový náklad je 500 kusov, cena albumu je 30 eur.

Celý článok
 

 

ORM

Rozhovor s legendárnym duom ORM ktoré by si mal prečítať každý fanúšik Československej hudobnej scény.

Celý článok
 

 

Zoznam LP pre Record Store Day 2017

Aj tento rok sa Record Store Day nenachal zahambiť a pripravil množstvo zaujímavých kúskov. 

Celý zoznam
 

 

Vinyl Bazár KC Dunaj

V poradí 14-te vydanie burzy platní v Kultúrnom centre Dunaj na Nedbalovej ulici v Bratilsave sa uskutoční 15. apríla 2017. Tešíme sa na Vás.

Odkaz
 

 

Autor phono

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *